دکل های مونوپل :

که به اصطلاح تک پایه نامیده می شوند یکی از متداول ترین ودر عین حال پر کاربرد ترین انواع دکل از نوع سازه های فولادی می باشد. جنس این دکل ها غالبا از نوع ورق فولاد و آهن می باشد.این نوع دکل در انواع اشکال ، طرح ها ، اندازه ها و پوشش ها تولید می شود . این دکل ها در انواع مقاطع لوله ای بامقطع دایره وبیضوی ، 8وجهی ،12 وجهی ،24 وجهی ویا درانواع مقاطع مختلف ساخته می شوند .

دکل مونوپل

دکل های مونوپل

اصل مهم در طراحی و ساخت این دکل رعایت تک پایه وخود ایستا بودن آن است یعنی سعی می شود تا قائده این دکل ها بصورت تک پایه بطوری طراحی شود که برای ایستایی آن نیاز به یک مقطع اصلی بوده وتمام وزن وایستایی آن نیز بر این تک مقطع استوار باشد. دکل های مونوپل در اکثر موارد گزینه خوب و مفیدی بوده که می توان در کاربرد های مختلف به دلیل به صرفه بودن اقتصادی وسرعت بالای نصب ، برای نصب انواع تجهیزات گوناگون مکانیکی ، روشنایی، الکترونیکی ، مخابراتی و … از آن استفاده کرد.

برای مشاوره با متخصصین ساخت سازه های الکترومکانیکی با ما در ارتباط باشید .

دکل های مونوپل از حیث تولید یکی از پیچیده ترین مراحل تولید را دارا می باشد و به دلیل این که از ورق آهن فرم داده شده ساخته می شود از استحکام وعمر بسیار خوبی بهره مند می باشد و نصب و مونتاژاین دکل ها راحت تر و با سهولت بیشتری نسبت به انواع دکل های دیگر انجام می گیرد.همچنین درصورت بلند مرتبه گی این نوع دکل باید برای حفظ تجهیزات از یک سیستم صائقه گیر و ارتینگ مناسب استفاده شود.

 

دکل های مونوپل بهترین و با صرفه ترین گزینه برای نصب انواع دوربین می باشند و در انواع شکل ها و ارتفاع ساخته می شود .  برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع دکل ها ، مطلب مقاله دکل های روشنایی را مطالعه بفرمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار